Srebrna biżuteria – to nigdy się starzeje

30 września 2018

Dowiedz się, gdzie kupić biżuterię srebrną, wejdź na http://bit.ly/2evnDfV

Jest z nami od stuleci i mimo pojawienia się różnych nowatorskich projektów, naprawdę niewiele ewoluowała. Biżuteria wciąż odgrywa tę samą rolę – jest swego typu ozdobą ciała, a także pozwala na wyrażenie własnego charakteru. Nic zatem dziwnego, że biżuterię równie często noszą panie i mężczyźni, dzieci i dorośli, osoby z rozmaitych klas społecznych. Niezależnie od tego, jakie wzory cenimy, prawie zawsze biżuteria jest wykonywana z podobnych materiałów – najczęściej ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria bywa tak chętnie noszona? Jak dbać o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej pięć dekad?

Zalety srebrnej biżuterii

Głównym atutem srebrnej biżuterii okazuje się niewątpliwie fakt, iż jej używanie daje szansę ustrzec się wielu powikłań. Srebro jest antyseptyczne, zatem noszenie srebrnej biżuterii jest zalecane osobom, które w ostatnim okresie przekłuły uszy. Nie sposób zapomnieć także o jego atrakcyjności, która łączy się z dość niskimi cenami.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma wiele czasu, jednak powinniśmy prawidłowo o nie zadbać. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – może się ona porysować lub pęknąć w kontakcie ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria powinna również być czyszczona w wodzie ze spirytusem lub sokiem z cytryny. Trzeba przechowywać ją w pudełku z delikatną tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej zarysowania.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]