Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

4 października 2019

Jeśli potrzebujesz profesjonalnych mopów do mycia podłóg, koniecznie sprawdź verdeavis.pl

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo prostym – potrzebne są do tego odpowiednia ilość płynu, mop i woda. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli idzie o dużą powierzchnię lub nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Profesjonalne mopy do podłogi – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwie cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o znacznym metrażu – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto także mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej czyszczą ubrudzenia niż miękkie.

Profesjonalny mop do podłóg to nie wszystko!

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i wydajnie myć posadzki. Nieomal jednakowo istotne są też akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu użytkownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane w dużym stopniu upraszcza i przyspiesza pielęgnację posadzek. W trakcie sprzątanie większych powierzchni polecamy używać zestawu wiadra z mopem.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]