wisiorki, wisiorki srebrne, zawieszki srebrne

Wisiorki srebrne – duży wybór

15 listopada 2018

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie wygląda i charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, przez co łatwo go uszkodzić. Jak więc troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Silne środki myjące dla srebrnej biżuterii bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy zatem wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten nie najlepiej reaguje też na kontakt z wodą czy wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci barwę lub się odkształci. Zanim włożymy parę przedmiotów do pudełka, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną szmatką albo wrzucić do plastikowej torebki.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – doskonale usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.