balustrady zewnętrzne drewniane, tralki drewniane

Wybór nowoczesnych balustrad balkonowych nie jest łatwy

14 sierpnia 2022

Kiedy kupujemy mieszkanie z reguły nie mamy nic do powiedzenia w kwestii stylistyki balkonu, gdyż wysokość czy wygląd barierek został już niewątpliwie ustalony przez dewelopera. Natomiast gdy budujemy własny dom mamy możliwość na własną rękę zdecydować o tym, jak finalnie będzie wyglądać nasz balkon bądź taras.

Balustrady balkonowe i na taras – wybierz je wspólnie z architektem

O tym jaka balustrada na balkon najlepiej sprawdzi się w nowo projektowanym domu decyduje wiele okoliczności. To szczególnie kształt balkonu – inne barierki będą dobrze prezentować się na balkonie skonstruowanym na bazie prostokąta, a inne na balkonie skonstruowanym na bazie prostokąta, inna z kolei na nadzwyczaj modnych ostatnio owalnych balkonach. Sugerujemy opisać swoje oczekiwania architektowi wykonującemu projekt budowlany domu i wraz z nim ustalić finalny design balkonu. Architekt niewątpliwie zadba o to, aby projekt odpowiadał wszelkim dyspozycjom w kwestii bezpieczeństwa użytkowania, m.in określi optymalną wysokość poręczy oraz rozstaw tralek, a później wybierze rozwiązania stylistyczne korespondujące z charakterem domu.

balkonowe balustrady z drewna sprawdzą się w domku letniskowym i na działce

Architekci mają możliwość dobierać do swoich projektów z kilku modeli balustrad balkonowych wyprodukowanych z różnorodnych materiałów: ze stali, z drewna, z betonu, a nawet szkła. Dziś przeważnie korzysta się z balustrad wykonanych z czarnej stali, które dobrze komponują się z prostymi kształtami popularnymi w nowoczesnym budownictwie. Popularnym trendem jest wypełnienie przęseł balkonowych nie tralkami z metalu, a mlecznymi i przezroczystymi płytami ze szkła albo siatką. Stalowe balustrady jednakże nie da się dopasować do tradycyjnego góralskiego budownictwa, gdzie niezbędne są drewniane balustrady balkonowe, by wzornictwo domu zachowało równowagę. Drewniane balustrady sprawdzą się też doskonale na tarasie domku na działce bądź domku letniskowego. Drewniane tralki i poręcze pokryte wysokiej jakości preparatami osłaniającymi przed wpływem złych warunków atmosferycznych są w stanie zachować się w świetnym stanie przez wiele lat.
Miejmy na uwadze, że podczas zakupu balustrady balkonowej, nieważne czy drewnianej czy ze stali, trzeba kierować się przede wszystkim jakością, a nie jej ceną. Najważniejszym zadaniem balustrady jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom, a to jest bezcenne.

Kontakt:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]