Wyjątkowe kolczyki z koralem

4 września 2021

Więcej o kolczykach z koralem.

Dlaczego w szkatule z biżuterią każdej kobiety muszą znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i siłę. Dawniej, korale zawieszane nad kołyskami niemowląt w celu ochrony przed pokusami. Stosowane były do leczenia chorób gardła oraz do tamowania krwotoków. Według niektórych, koral redukuje stresy i sprzyja życiu rodzinnemu. Pomaga także w rozwijaniu zdolności negocjacyjnych. Koral to amulet przypisywany zodiakalnym Rybom.

Kolczyki z koralem – jakie wybrać?

Zdecydowanie najczęściej wybieramy kolczyki z koralami w kolorze białym, łososiowym i łososiowoczerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Gdzie łowi się najpiękniejsze korale? Popularne gatunki koralowców to koral czerwony wyławiany między innymi u wybrzeży Hiszpanii oraz Corallium elatius z rejonu Filipin.

Do czego najlepiej włożyć kolczyki z koralem?

Kolczyki z koralem to wyjątkowo uniwersalna ozdoba. Taki rodzaj biżuterii można zakładać na co dzień, do zwykłych bluzek i materiałowych spodni. Kolczyki z koralem to mocny akcent, który ożywi twarz, a w zestawie z letnią sukienką doda Ci uroku.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]