Zadbaj o czystość otoczenia – środki odkażające

8 stycznia 2019

Więcej o środkach dezynfekcyjnych na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są stosowane? Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Środki antyseptyczne – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących mieć negatywne działanie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków odkażających z reguły znajdziemy poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, chlor, jak również mnóstwo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji, żele oraz płyny w sprayu.

Przeznaczenie środków antyseptycznych

Środki antyseptyczne stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, w kuchniach, na stołówkach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania urządzeń sanitarnych, toalet, podłóg, blatów, znajdują też zastosowanie przy myciu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne w szczególności w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Kontakt:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]