Zalety biżuterii z turkusem

20 lipca 2022

Więcej informacji o biżuterii z turkusem.

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych minerałów wydobywanych na Ziemi. Nic więc zaskakującego, że chętnie sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części klientów symbolem luksusu. Produkowane są z jego użyciem broszki, naszyjniki oraz klipsy, które idealnie łączą się z eleganckimi kreacjami. Na barwę turkusu w szczególnym stopniu rzutuje miejsce jego wydobycia – na przykład minerały importowane z Iranu są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że powstały nawet jego sztuczne odpowiedniki – chodzi o chalcedon.

Amulety, a biżuteria z turkusem

Warto nadmienić, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory wizualne. W opinii niektórych jest wszak talizmanem, który chroni właściciela przed pechem. Zapewne w ogromnej mierze stąd wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, jeśli mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego rodzaju kwestie – po prostu doskonale się prezentuje.

Jakich rzeczy unikać z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, zatem powinniśmy o nią prawidłowo się zatroszczyć. W szczególności należy zdejmować ją za każdym razem, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o uszkodzenia. Warto też ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż środki myjące potrafią zmatowić turkus. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w puzderku wyściełanym delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób zarysowań.

Kontakt:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]