Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo to także kawy single origin

14 marca 2021

Potrzebujesz kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo? Skieruj się tutaj.

Metoda parzenia kawa w kapsułkach jest znana od czterdziestu lat i za czasem pozyskiwała sobie nowych sympatyków. Ten wygodny system pozwala na przygotowanie napoju wysokiej jakości w niezwykle prosty sposób – należy włożyć kapsułkę z kawą do zasobnika w stosownym urządzeniu, uzupełnić w nim pojemnik z wodą i zaledwie po minucie można cieszyć się świeżo parzonym napojem.

Kawy single origin z Brazylii i Etiopii – zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo

Znamy kilka systemów parzenia kawy w kapsułach. Jednym z cieszących się największą popularnością na świecie jest ten stworzony przez niemiecką firmę Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo posiadają inny kształt niż pozostałe, co przez wiele lat narzucało klientom konieczność zaopatrywania się w kapsułki z kawą od jednego wytwórcy. Problem ten tyczył się wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnim czasie dostępnych jest w sklepach – także w Polsce – sporo ich zamienników. Włoski producent Italian Coffee produkuje kapsułki do sporej ilości systemów, w tym również zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta utworzyła linię kaw speciality, czyli tzw. kaw single origin. Taka kawa charakteryzuje się tym, iż wywodzi się z jednej uprawy, zbioru oraz gatunku. Smak takiej kawy jest niepowtarzalny, gdyż uformowało go mnóstwo przeróżnych składników, na przykład konkretne warunki atmosferycznepanujące w roku wzrostu roślin. Dodawanie do takich kaw mleka bądź dodatków aromatyzujących zabija ich unikatowy nuty smak. W sprzedaży kupimy zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Etiopii i Kolumbii (arabika), jak również Angoli (robusta). W tych kawach mocno wyczuwalne są nuty kakaowe, czekoladowe i kwiatowe.

Jaki jest koszt naparu z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Urządzenia do kawy w kapsułkach przydają się zarówno w biurach czy pensjonatach, jak i w domu. Koszt napoju w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wysoki – przeważnie mieści się w granicy 1,10-1,50 zł. Świadczy to, że taka kawa jest o wiele tańsza aniżeli identyczny napój podawany w kafeteriach na mieście bądź w bufetach w biurze. Niewysokie ceny oraz nowoczesny wygląd ekspresów na kapsułki sprawiają, że coraz częściej znajdują one miejsce w naszych kuchniach. Przy użyciu ich podamy znajomym najwyższej jakości kawę w trakcie okazjonalnych spotkań, a jednocześnie sami będziemy mogli radować się kubkiem takiej kawy każdego poranka, nie lękając się o duże koszty. Jeżeli zamierzamy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się wcześniej czy są kompatybilne z posiadanym przez nas sprzętem.

Kontakt:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]