Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

27 maja 2020

Szukasz aparatu ultradźwiękowego? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców są coraz częściej wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, zmniejszania napięcia mięśniowego oraz łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko przy użyciu właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – sposób działania?

Jak już nadmieniliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko stu lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – wiązadeł, blizn, stawów oraz ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Istnieją 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją najlepszą dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z NFZ – lepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]