Fala uderzeniowa – metoda na walkę z bólem

31 marca 2023

Zainteresowany fala uderzeniowa cena? Kliknij tutaj.

Fala uderzeniowa to innowacyjna terapia, która pomaga leczyć schorzenia różnego typu. Kiedy jest stosowana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie używane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często wykorzystywana w rehabilitacji, ortopedii, medycynie sportowej, kosmetologii oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilka centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla sąsiadujących tkanek i charakteryzuje się dużą skutecznością w walce z różnorodnymi dolegliwościami. Dzisiejsze urządzenia do fali uderzeniowej aplikują impulsy w sposób niezwykle precyzyjny, dzięki czemu terapia daje wyjątkowo dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się m.in. w terapii schorzeń związanych z narządami ruchu, takich jak kolano skoczka, bóle kręgosłupa, zapalenie ścięgien czy zespół bolesnego barku. Urządzenie do fali uderzeniowej może być używane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów oraz fizjoterapeutów.

Aparat do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Dostępne na rynku aparaty wykorzystujące falę uderzeniową są zaopatrzone w dwa niezależne aplikatory oraz kanały, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie leczenia u dwóch pacjentów równocześnie. Współczesny sprzęt wysyła falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów skarżących się na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w 70-80% przypadków.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]