Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

7 września 2018

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów straciły uzębienie, zmuszone były do tego, aby używać sztucznych szczęk. Nie było to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie bardzo komfortowe. Z tego powodu tak sporym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, ale też posiadają wiele innych zalet. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne metody implantologii

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 10 mm oraz nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na znaczące skrócenie czasu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne okłady, a od razu po operacji – wystrzegać się bardzo ciepłych dań, napojów alkoholowych i papierosów. Ważne będzie także stosowanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają dyskomfort oraz obrzęk.

Skuteczna i bezbolesna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na jakość życia pacjentów – z tego względu tak istotne jest to, by wybrać właściwego specjalistę. Jak jednak ustrzec się niemiłych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Słusznie zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym stażem oraz korzystnymi opiniami dotychczasowych pacjentów. Jak je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno znajdziemy istotne informacje.