Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

4 stycznia 2020

Implanty zębowe to doskonała metoda na zastąpienie straconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Niemniej jednak implanty stomatologiczne równie dobrze sprawdzają się także w wypadku sporych ubytków, a nawet bezzębia. Są one dużo wygodniejsze od protez, a jeśli odpowiednio o nie zadbamy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak wysoka trwałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, których używa się do ich wytworzenia. Z czego robi się współczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na wstępie należy wspomnieć, iż implant zęba to jedynie ten fragment, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, charakteryzującego się ogromną wytrzymałością. Jego największym atutem jest też to, że nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego stosowanie jest zatem w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa wiele lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów?

Spektrum tworzyw, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a ponadto nie powodującą uczulenia. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega uczuleniom. Ostateczna budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane głównie w miejsce zębów tylnych.