Jakie choroby leczy chirurg stomatolog?

29 września 2018

Nie każde schorzenia uzębienia możemy wyeliminować zwykłymi sposobami. Jeżeli okazują się one niewystarczające, ostatnim wyjściem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Para się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w razie dużych ubytków uzębienia, uszkodzonych dziąseł, potrzeby umieszczenia sztucznych zębów lub koron oraz chorób tkanek miękkich, takich jak różnego typu narośle bądź nowotwory. Jakie metody są jednak stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do jakiego specjalisty udać się, żeby leczenie było były bezbolesne, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Jak leczy chirurg stomatolog?

Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – również tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących otwarcia dziąsła i dłutowania. W przypadku sporych ubytków czy chorych po wypadkach konieczne okazuje się czasem odbudowanie kości – to też należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą guzów lub narośli – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem poważnych trudności. Warto zatem powiedzieć parę zdań o tym, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najistotniejsze będzie niewątpliwie to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne akcesoria i, co najistotniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma też nastrój w gabinecie oraz podejście dentysty do chorych – wiele powiedzą nam o nim opinie wcześniejszych pacjentów, które znajdziemy między innymi w internecie lub wśród znajomych.