Kiedy warto zgłosić się do polskiego psychologa w UK?

5 lutego 2020

Jeżeli szukasz fachowej pomocy polskiego psychologa Birmingham, skieruj się na psychoterapia-uk.pl

Po przystąpieniu naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej oraz otwarciu obcych rynków zatrudnienia na naszych obywateli, Polacy z chęcią poczęli emigrować do Wielkiej Brytanii. Dzisiaj powodu Brexitu fala emigracji właściwie zanikła, lecz ciągle nie brak chętnych do pracy czy rozpoczęcia studiów właśnie na Wyspach. Często jednak mieszkanie na terenie Wielkiej Brytanii wywołuje mnóstwo utrapień, z którymi ciężko jest się uporać bez dodatkowego wsparcia profesjonalisty niezwykle.

Polski psycholog w UK – z jakiego typu problemami się upora?

Pobyt na emigracji oraz mająca z tym związek rozłąka z rodziną, jak również zatrudnienie na terenie obcego państwa, mogą generować cały szereg komplikacji, którym naprawdę ciężko jest sprostać. Rozstanie z rodziną nierzadko wywołuje ogromną sytuację stresową. Do tego w wielu wypadkach pojawiają się też trudności z nawiązaniem przyjaźni ze współpracownikami czy w ogóle z dostaniem etatu. Brak opanowania języka, który nadal jest na porządku dziennym, powoduje, że bardzo szybko dochodzi do odcięcia się od kolegów z pracy. A od tego już tylko mały krok do uniemożliwiających normalne funkcjonowanie zaburzeń nastroju czy zwiększenia liczby odruchów agresywnych. Nad odruchami tego typu naprawdę ciężko jest zapanować bez pomocy psychologicznej. W związku z tym nie należy obawiać się sięgania po pomoc specjalisty. Sesja z psychologiem jest najlepszym rozwiązaniem.

Polski psycholog w UK – jak wygląda przebieg rozmowy?

Rozmowy ze specjalistą odbywają się w komfortowej atmosferze i dyskretnej. Nie trzeba obawiać się, że historie opowiedziane podczas sesji zostaną powierzone osobie postronnej. Na psychologu spoczywa bowiem obowiązek zachowania tajemnicy , z której zwolnić ma prawo tylko sąd. Psycholog jest osobą, przed którą nie trzeba ukrywać problemów oraz niedoskonałości – jego rolą jest wsparcie w ich przezwyciężeniu. Specjalista ten uczy, jak radzić sobie ze stresującymi wydarzeniami, a także pomaga identyfikować sytuacje o charakterze konfliktowym. Polski psycholog w UK to doskonały wybór. Wizyta prowadzona jest w języku polskim, za sprawą czego odbywa się sprawniej i bardziej swobodnie. Osoba przychodząca z kłopotami nie musi wszak zastanawiać się, czy zostanie zrozumiana i czy sama właściwie zrozumie to, co radzi jej psycholog.

Kontakt:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339