Klinika okulistyczna – uzyskaj pomoc optometrysty

4 czerwca 2020

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Voigt Kraków, uzyskasz na https://voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok to gwarancja pełnego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się kłopotliwych i w wielu przypadkach niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg mało inwazyjny i bezpieczny

Nie tak dawno temu korekta wzroku sprowadzała się do noszenia okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu, a także wielu rzadszych chorób. Wyjątkowo popularna jest laserowa operacja wzroku, która znamionuje się dużą skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz bezpiecznym, a pacjent szybko wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniona jest wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać właściwą metodę leczenia i wyeliminować wadę wzroku. Lekarze działający w klinice okulistycznej wykorzystują nowoczesny sprzęt diagnostyczny, tym samym są w stanie zidentyfikować nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych schorzeń, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Innowacyjne metody jego korekcji polegają m.in. na kształtowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest testem użytecznym w wykrywaniu glaukomy, stanów zapalnych i innych ciężkich schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie także z innymi problemami, jak np. usuwaniem kaszaków bądź ciała obcego z gałki ocznej.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]