Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

21 lipca 2020

Tu otrzymasz szczegółowe wiadomości o korekcji starczowzroczności.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze zbliżania się do wieku starczego. Jej symptomem jest pogarszanie się widzenia w bliży, co właściwie przeszkadza w czytaniu książek, użyciu smartfona lub notebooka, rozwiązywaniu krzyżówek oraz podejmowaniu szeregu prostych aktywności. Starczowzroczność jest rezultatem zachwiania zdolności akomodacji oka albo jej całkowitej straty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być przepisanie szkieł korekcyjnych, aczkolwiek powoduje to sporo komplikacji. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są wygodne, a modele progresywne przeważnie nie są tanie. Doskonałym wyjściem może okazać się wobec tego wyeliminowanie starczowzroczności w wyniku zabiegu.

Leczenie presbiopii – wykonuj bez ograniczeń codzienne czynności

Jak już napomknęliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia uchronienie się od licznych przeszkód przy realizowaniu powszednich, najłatwiejszych aktywności. Osoby mający to schorzenie (trzeba podkreślić, iż niekiedy pierwsze oznaki starczowzroczności ujawniają się niedługo po czterdziestym roku życia) mają problemy z czytaniem bądź korzystaniem z telefonu, a także robieniem zakupów (właściwie uniemożliwia odczytanie etykiety artykułu) czy podróżami komunikacją miejską (kłopoty ze sprawdzeniem rozkładów jazdy). Co więcej, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, starczowzroczność nie jest równoważona przez możliwość ostrzejszego widzenia w dali, a używanie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego niewygodne. Nie należy też zapominać, iż wada ta się stale zwiększa, a każde kolejne dwa lata skutkują zwykle osłabieniem widzenia o blisko ćwierć dioptrii.

Leczenie starczowzroczności – jakie sposoby są możliwe?

Poza korekcją przy użyciu okularów, dostępne jest także leczenie starczowzroczności z wykorzystaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę korzystania ze szkieł korekcyjnych. Techniki takie jak PRESBYMAX® są również sposobem na to, aby w toku jednego zabiegu w pełni pozbyć się wady w obu oczach.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]