Leczenie witaminą C tylko w wyspecjalizowanych klinikach

22 sierpnia 2019

Leczenie witaminą staje się w ostatnim czasie coraz popularniejsze. Rosnące zainteresowanie tą metodą bierze się w głównej mierze stąd, że witamina C jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego działania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a przy tym nie jesteśmy w stanie syntezować jej samodzielnie. Musimy zatem dostarczyć ją z zewnątrz – w pożywieniu lub za pomocą specjalnie skomponowanych suplementów. Te ostatnie działają najsilniej, gdy dostarczymy witaminę C dożylnie – w wielu sytuacjach może to mieć spore znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – użycia

Sporo ludzi uważa, że dożylne witamina C może pomóc w leczeniu rozmaitych dolegliwości. Wielu pacjentów korzysta z leczenia witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, zapalenie stawów czy borelioza. Sporo jest też opinii mówiących, iż ta metoda może dać bardzo pozytywne skutki, jeśli idzie o poprawę wyglądu i kondycji skóry – ma ją odpowiednio odżywiać i odmładzać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej odnowy, jak również usuwać zmiany skórne oraz przyspieszać zabliźnianie się.

Witamina C dożylnie – o czym warto pamiętać?

Wlewy witaminowe, podobnie jak każda inna metoda leczenia, niosą ze sobą pewne ryzyko. Dlatego nie należy przystępować do nich bez omówienia procedury z lekarzem. Przede wszystkim musimy być pewni, iż wlewy witaminowe nie będą zagrożeniem dla naszego zdrowia – jest to niezmiernie ważne w przypadku pacjentów onkologicznych, cukrzyków i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Dożylne wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu za pomocą witamin, które zagwarantują nam, że przy zabiegu cały czas obecny będzie doktor.