Masz problem z rzadkim zarostem? Wypróbuj pigmentację brody

19 września 2022

Uzupełnianie zarostu. Czytaj więcej na microclinic.pl/mikropigmentacja-brody/.

Broda od zawsze kojarzona jest z męskością, a jej stan wiele zdradza o jej właścicielu. Zapuszczanie bujnego zarostu znowu jest na czasie po kilku dziesięcioleciach popularyzowania gładkiej skóry twarzy jako standardu urody u płci męskiej. To sprawia, iż dla sporej grupy osób problemy z zapuszczeniem brody mogą być przyczyną niebagatelnych kompleksów. Można spróbować je zwalczyć m.in. dzięki zabiegowi mikropigmentacji zarostu.

Utrata włosów z zarostu – główne przyczyny

Podobnie jak wszystkie części ciała także twarz może wyłysieć. Broda mocno przerzedzona lub z dostrzegalnymi plackowatymi obszarami bez owłosienia wygląda niezdrowo i może skutkować niską samooceną. Zazwyczaj przerzedzenie zarostu jest bezpośrednio wynikiem procesu osłabienia się włosów oraz obniżenia się poziomu testosteronu, co jest normalnym skutkiem upływu lat. Lecz bywa, że obniżenie się poziomu hormonów androgennych występuje gwałtownie też u młodych mężczyzn, co kończy się między innymi łysiejącą skórą twarzy. Nagłe wypadanie włosów to również nierzadko wynik ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieprawidłowe zastosowanie akcesoriów bądź kosmetyków. Na stan zarostu silne oddziaływanie ma żywienie, z tej przyczyny panowie powinni stosować dietę obfitą między innymi w witaminę D i E, witaminy z grupy B, jak również cynk, magnez i wapń. Napięcie także nie pomaga w zapuszczeniu gęstego zarostu – włosy wypadają samoistnie, a często są bezwiednie wyrywane w nerwowym odruchu.

Uzupełnianie brody nieorganicznym pigmentem jako alternatywa dla transplantacji włosów

Najprostszym sposobem na ukrycie przerzedzonej brody jest jej zupełne zgolenie. Ale nie każdy czuje się dobrze bez zarostu bądź chce go nosić, ponieważ jest przekonany, iż to koryguje rysy twarzy i nadaje im charakteru. Można zdecydować się przeszczep mieszków włosowych, jednak taki zabieg to zwykle koszt w kwocie co najmniej paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu dzięki umieszczeniu w najpłytszych warstwach skóry nieorganicznego barwnika. “Wytatuowane” kropki z barwnika imitują delikatnie wyrośnięte włosy, a rozróżnienie elementów sztucznych od prawdziwego zarostu jest możliwe wyłącznie po dotknięciu skóry twarzy. Uzupełnianie zarostu maskuje obszary skóry dotknięte łysieniem plackowatym lub całkowitym, pozwala wizualnie zagęścić przerzedzoną brodę, a także umożliwia retusz linii zarostu. Należy jednakże mieć na uwadze, iż efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się na ogół 12 miesięcy.

Kontakt:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]