Najlepsze metody wybielania zębów

17 października 2018

Lśniące i śnieżnobiałe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie nieustannie oddziałują na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – gdy regularne mycie nie pomaga

Mycie zębów po jedzeniu i piciu pomaga zachować zdrowe szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe zabiegi pielęgnacyjne (żele, soda oczyszczona, paski), nie gwarantują trwałych efektów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna posiada szereg metod, które przywracają zębom naturalny kolor. Jakie zabiegi są teraz najchętniej wybierane? Dentyści szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje znakomite efekty już po kilku sesjach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla człowieka.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu jamy ustnej. Potem za pomocą specjalistycznego wzornika ustala się kolor zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważny jest także dobór właściwego odczynu żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba efektywnie redukując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 odcieni, rezultaty są więc spektakularne i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu należy wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez co najmniej ok. 7 dni. Osobom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.