Pozbądź się wad wzroku! Skorzystaj z możliwości korekcji laserowej

19 kwietnia 2022

Więcej na temat korekcji laserowej na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, komfort w codziennych sytuacjach czy praca w różnych zawodach – to tylko niektóre z powodów, które nakłaniają wiele osób do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach ciągle wzrasta, do czego przyczynia się z pewnością doskonalsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia) oraz nadzwyczaj małe niebezpieczeństwo możliwych komplikacji. Za wykonaniem zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze komplikacje, ponieważ stanowią czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, jaskrze oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy co trzeci mieszkaniec Starego Kontynentu.

Laserowa korekta wzroku – skuteczność oraz niskie ryzyko powikłań

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum uzyskuje się doskonałe efekty. Unosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można natomiast usunąć problem nadwzroczności. Dziś najpopularniejszym typem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie pulsy podczerwieni. Umożliwia to dokonanie dokładnego modelowania, a jednocześnie redukuje zagrożenie naruszenia pozostałych części rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad widzenia przemawia niemało argumentów. Najważniejsze to w szczególności mała inwazyjność, skuteczność, dokładność i nikłe zagrożenie powikłań. Wypada wspomnieć również o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – lekarz może jej odmówić

Zanim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, iż w niektórych kazusach lekarz może odmówić jego przeprowadzenia. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy w szczególności schorzenia oczu jak np. zaćma, karmienie piersią oraz ciążę, nieukończony 21 roku życia, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe czy posiadanie rozrusznika serca.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]