Technologie w leczeniu kanałowym

21 września 2018

Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym tematem. Obecnie zaś, wykorzystując innowacyjne narzędzia i – co najważniejsze – efektywne środki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować nam, że zabiegi będą w stu procentach komfortowe. Leczenie kanałowe jest potrzebne zawsze, kiedy pojawi się stan zapalny miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu ultracienkich narzędzi, przez co dentysta może dostać się do głęboko położonych partii uzębienia. Warto przy tym pamiętać, iż w leczeniu kanałowym używa się także innych, często naprawdę zaawansowanych technologicznie sprzętów. Których?

Leczenie kanałowe – akcesoria

Obok sprzętów manualnych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę istotne okazują się mikroskopy operacyjne, które obraz ze środka zęba przesyłają do monitora w zasięgu wzroku stomatologa, ograniczając prawie całkowicie ryzyko wszelkiego rodzaju błędów. W leczeniu kanałowym istotne będzie także mierzenie głębokości kanałów. Wypracowanie sporej precyzji umożliwiają specjalistyczne maszyny elektroniczne – endometry. Oprócz tego stomatolodzy stosują też odpowiednie narzędzia, które umożliwiają automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie kuracji oraz polepszenie samopoczucia pacjenta.

Leczenie kanałowe – dla kogo bezpłatne?

Rozpoczynając leczenie kanałowe należy wiedzieć, iż nie zawsze będzie ono fundowane przez kasę chorych. Darmowe leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom poniżej 18 roku życia. Pozostali nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest natomiast pełnopłatne. Jeżeli jest ono niezbędne, warto wybrać się do dentysty dysponującego odpowiednimi akcesoriami oraz wcześniej sprawdzić, co o leczeniu u niego poprzedni klienci piszą w sieci.